5 причин чому перегрівається ноутбук

- янв 20, 2021

Одна з найпоширеніших причин звернення до комп'ютерної майстерні – перегрівається ноутбук. Часто вона не тільки створює незручності під час експлуатації, але також викликає велику кількість супутніх проблем – підвищений рівень шуму, зависання, зниження продуктивності, мимовільне відключення. Звичайно, лептоп може трохи нагріватися в робочому режимі. Це особливість його функціонування. Якщо ноутбук вимикається або створює інші проблеми для користувача, то варто шукати причину збою.

Щоб з'ясувати, чому гріється ноутбук, необхідно зробити його професійну діагностику. За наявності необхідних знань та обладнання це можна зробити самостійно. Але найкращим варіантом буде звернення до сервісного центру. Досвідчені ремонтники оперативно знайдуть справжню причину несправності, грамотно та акуратно усунуть її, зроблять налаштування та чищення ноутбука, замінять зношені деталі.

Неефективна робота системи вентиляції

Будь-який ноутбук нагрівається під час експлуатації, оскільки електронні компоненти переводять частину спожитої електроенергії в тепло. Найбільш потужними споживачами є відеокарта та процесор. Ви, напевно, помічали, що нижня і бічна частини корпусу мають підвищену температуру. При цьому вони трохи теплі і не створюють дискомфорту при дотику долонею. Оскільки надмірне нагрівання може призвести до пошкодження деталей, то для відведення тепла в ноутбуці є система вентиляції та охолодження. Вона підтримує температуру компонентів на безпечному рівні. Якщо ж ноутбук сам вимикається через перегрівання, то необхідно шукати джерело неполадки.

Якщо ви хочете дізнатися, чому відключається ноутбук, слід виконати його тестування за допомогою спеціального програмного забезпечення. Перевірити температуру процесора та відеоадаптера можна в Біосі. Розділ, в якому міститься інформація, залежить від версії BIOS. Оскільки при перегляді параметрів у БІОС система не навантажена, користувач зможе побачити занижені показники. Тому рекомендується використовувати програму Open Hardware Monitor або Aida64. Перша утиліта є безкоштовною, друга має тестовий період у 30 днів. Робоча температура відеокарти та процесора залежить від їх потужності та вказується виробником у характеристиках. Якщо ви виявили значне перевищення допустимих параметрів, слід шукати причину перегріву.

Висохла термопаста

Якщо процесор перегрівається до температури 35-40 °С за відсутності навантаження і 45-55 °С у завантаженому режимі, то причина криється у відсутності термопасти. Термопаста є матеріалом з високою теплопровідністю. Вона наноситься на поверхню процесора або відеокарти для приєднання радіатора. Завдяки цьому тепло ефективно відводиться та не відбувається надмірного нагрівання деталей. Термопаста з часом може висохнути, що значно знижує теплообмін.

Зазвичай якісна термопаста слугує не менше 3 років. При цьому щоразу, коли проводиться чищення ноутбука, доводиться замінювати пасту. Адже провести очищення без демонтажу радіатора не вдасться. Нова термопаста наноситься на поверхню процесора рівномірним шаром. Розмір видавленої пасти повинен бути не більше яблучного зерна. Потім еластичний матеріал за допомогою спеціально лопатки акуратно розподіляється по всій поверхні, що відводить.

Пошкодження системи охолодження

Однією з найбільш очевидних причин, чому вимикається ноутбук під час перегріву, є поломка системи охолодження. Природного відведення тепла від корпусу лептопа буде недостатньо. HDD, центральний процесор та відеочіп почнуть працювати при підвищених температурах, що призведе до вимкнення пристрою. Система тепловідведення в ноутбуці складається з радіаторів, осьових вентиляторів, контактних майданчиків та трубок передачі тепла. Основними причинами поломки системи охолодження є поломка вентилятора та розгерметизація теплопровідних трубок. Ремонт цих елементів необхідно доручати професійним фахівцям. Якщо ноутбук вимикається відразу після включення, то система, що охолоджує, може бути повністю виведена з ладу.

Якщо ноутбук вимикається під час гри, то, можливо, перегрівається відеокарта. При значному навантаженні відеочіп у вимогливих іграх відбувається підвищене енергоспоживання. Надлишки тепла необхідно відводити в навколишній простір. При несправності контуру охолодження карта нагрівається до граничних температур. Система відключає ноутбук для запобігання виходу з експлуатації деталей лептопа.

Програмні несправності

Однією з можливих причин перегріву можуть стати програмні збої. Система може бути уражена вірусом, який споживає ресурси у необмеженому режимі. Комп'ютерний вірус також може цілеспрямовано розганяти процесор або відеокарту та призводити до невиправданого нагрівання елементів. Для захисту варто обов'язково користуватися перевіреним антивірусом (Avast, Panda Free Antivirus, ESET NOD32 Antivirus, Avira Free Security Suite) та своєчасно оновлювати його базу даних.

Деякі вимогливі програми та ігри під час роботи на максимальних налаштуваннях значно перевантажують систему. При цьому ноутбук вимикається для унеможливлення серйозних поломок. Таке часто буває при встановленні на старий лептоп сучасних програм. Для унеможливлення подібної ситуації можна обмежити максимальну потужність процесора до 70-85%. Але найкращим виходом буде встановлення програм та ігор, вимоги яких відповідають характеристикам ноутбука.

Що робити, коли сильно гріється ноутбук: 4 рекомендації

Якщо ви не знаєте, чому ноутбук вимикається, слід віддати його на діагностику і ремонт в комп'ютерний сервіс. Іноді перегрів не є критичним, а лише створює деякі незручності для користувача. При цьому причини підвищеного нагріву усунути не завжди можливо. При використанні на застарілих ноутбуках сучасних програм та важких ігор апаратна частина може працювати на межі своїх можливостей. Це призведе до неминучого перегріву вашого девайсу.

Для того, щоб знизити ризик перегріву та поломки лептопа, необхідно дотримуватися таких рекомендацій:

  1. Не працюйте з ноутбуком на підлозі, сильно забрудненому приміщенні або при тривалому потраплянні прямих сонячних променів. Пил швидко потрапить у корпус і осяде на внутрішніх компонентах.
  2. Регулярно виконуйте профілактичне чищення ноутбука. Її слід робити раз на 6-12 місяців.
  3. Не закривайте вентиляційні отвори знизу та збоку лептопа.
  4. Своєчасно робіть заміну термопасти.
  5. Профілактичне чищення ноутбука

Найпоширенішим джерелом перегріву ноутбука можна назвати забруднення внутрішніх компонентів. Крім системи охолодження для відведення тепла в корпусі ноутбука є спеціальні вентиляційні отвори та радіатори. Вони призначені для виходу нагрітого повітря. При осіданні пилу тепле повітря не знаходить виходу і не передається до навколишнього середовища. Також пил може осідати на лопатях вентиляторів або покривати труби охолоджувальні, що призводить до зменшення ефективності тепловідведення.

Якщо ноутбук сам вимикається, то спочатку потрібно виконати його очищення. Самостійне очищення може призвести лише до погіршення проблеми. Сервісний центр «КривийРіг-Ремонт» виконує професійний ремонт побутової техніки, комп'ютерів та ноутбуків будь-якої складності. Компанія спеціалізується на терміновому кваліфікованому ремонті за доступними цінами. Обслуговування техніки здійснюється вдома у замовника.

Додаткова підставка для охолодження

Якщо ваш ноутбук сильно гріється, можна використовувати спеціальну підставку для охолодження. Вона підійде для користувачів, які використовують вимогливі програми та проводять за ноутбуком багато часу. Підставки живляться через USB-порт і допомагають додатково охолодити пристрій. Їх розумно використовувати тільки якщо ваш лептоп має вентиляційні отвори на нижній поверхні корпусу. Вентилятори підставки працюють тихо та не відволікають уваги.

З охолодною підставкою можна працювати в комфортному положенні і не прив'язуватися до комп'ютерного столу. Вони також забезпечують зручний кут огляду екрана. Охолодна підставка має невелику вагу та компактні розміри. Габарити варто підбирати в залежності від формату ноутбука.

Встановлення ноутбука на рівну поверхню

Увімкнений ноутбук необхідно встановлювати лише на тверду рівну поверхню. Поруч не повинні бути предмети, які перешкоджатимуть нормальному повітряному потоку. Якщо відключається ноутбук, це може бути викликано його сильним перегрівом. При установці на коліна чи подушку слід використовувати спеціальну підставку.

 


Comments (0)


Добавить комментарий




Allowed tags: <b><i><br>Add a new comment:


Зміст: