Холодильник на кухні рідко обтяжує нас якимись профілактичними діями. Зазвичай він працює непомітно, а ми лише поповнюємо його свіжими продуктами за необхідності. Але регулярне розморожування холодильника ніхто не скасовував. І нехай цей процес не такий обтяжливий і трудомісткий, як був раніше, ігнорувати регулярне розморожування холодильника не можна.
Може так статися, що після розморожування холодильник не запускається. І нехай трапляється це не часто, до такого розвитку справ має бути готовий кожен власник холодильника. На ситуацію може навіть не вплинути вік пристрою, це може статися з новою моделлю і зі старшою.
Що ж стає причиною того, що холодильник перестав працювати?
Холодильник перестав працювати через витік фреону
Досить неприємна проблема, яка потребує втручання фахівця, адже для самостійного заправлення холодильника фреоном знадобиться багато сил, часу, спеціальне дороге обладнання та навички зі знаннями алгоритму заправки холодильника фреоном.
Перш ніж звернутися до фахівця, не зайвим буде самому діагностувати проблему. Витік фреону зовсім не єдина причина того, чому холодильник вимкнувся і не вмикається після розморожування. У тому випадку, якщо пристрій не ввімкнувся, але всередині холодильної камери спалахнуло світло, це ймовірна причина витоку холодоагенту з контуру системи.
Якщо холодильник після розморожування не морозить, це свідчить про те, що фреону в системі недостатньо. Іншими словами, ви вмикаєте холодильник після всіх заходів розморозки, він почав працювати, при цьому компресор працює без зупинки, а всередині камер не спостерігається зниження температури.
Холодильник може ненадовго ввімкнутися та самостійно вимкнутись. Це не означає, що в холодильній камері встановилася оптимальна температура, там, як і раніше, тепло. Світло всередині працюватиме при відкриванні дверцят, але компресор більше не запускається. І тут найімовірніший витік фреона.
Фреон не має ні кольору, ні запаху, тому визначити витік у такий спосіб не вийде. Всупереч поширеній думці фреон зовсім не отруйний, тому не варто панікувати. Витік газу відбувається в місцях спайки, в контурі, що охолоджує, або випарнику.
Щоб усунути неполадку, необхідно точно з'ясувати, де саме стався витік, запаяти місце виходу фреону, обов'язково поміняти фільтр-осушувач і закачати новий газ у холодильник.
Холодильник не запускається через поломку компресора
Поломка компресора є найнеприємнішою ситуацією. Особливо неприємно це виявляється, коли проводиться звичайне розморожування холодильника, а він не вмикається. Як і в попередньому випадку, зробити ремонт холодильника самостійно, найімовірніше, не вдасться, але важливо правильно діагностувати поломку.
Яким би дивним це не здалося, але велику труднощі у визначенні поломки виявляє те, що симптоми поломки компресора вкрай схожі з тими, що виникають при витоку холодоагенту. Наприклад, якщо холодильник не вмикається, а світло всередині загоряється, коли ми відкриваємо дверцята, це також може означати і те, що компресор зламався.
Якщо ви володієте двокомпресорним холодильником, то очевидною ознакою поломки одного з компресорів є те, що холодильник працює, все включилося, але одна камера - холодильна або морозильна холоду не дає.
При поломці компресора холодильник може запуститись, але ненадовго. У цьому випадку компресор вмикається і майже миттєво відключається. У момент відключення можна почути звучне клацання. Клацніть означає, що спрацьовує захисне реле в холодильнику. Так він не виконує свого призначення, обидві камери не охолоджуються і не морозять.
Ступінь поломки компресора буває різною. Він може не вмикатися зовсім, а може ввімкнутися і, нібито, працювати, але опустити температуру до потрібного рівня холодильнику не вдається. Це також може свідчити про поломку або неправильну роботу компресора холодильника.
У нових холодильниках поломка компресора після розморожування практично виключена. Але якщо холодильник перебуває в експлуатації вже тривалий час, виключати таку неприємну поломку не варто. Пам'ятайте, не потрібно завантажувати холодильник доповнено продуктами відразу після розморожування, адже це створює дуже сильне навантаження на компресор. Увімкніть холодильник порожнім і нехай він попрацює так близько години-півтори, після чого можна закладати в нього продукти.
Поломка компресора є неприємною, адже з найбільшою ймовірністю, його потрібно буде замінити повністю.
Найвеселіша поломка - вийшла з ладу панель управління
Більшість сучасних холодильників оснащені електронним блоком керування. Цей блок відповідає за правильну роботу практично всіх вузлів холодильника. Саме тому несправність панелі управління може виявитися дуже веселою, але гарного настрою це не додасть. При такій поломці холодильник може поводитися абсолютно непередбачувано.
Якщо холодильник після розморожування не вмикається взагалі, причиною може виявитися не тільки витік фреону або поломка компресора, а й несправна панель керування. Варто пам'ятати, що за допомогою панелі ми встановлюємо бажану температуру всередині холодильної та морозильної камер. Через несправність, всередині холодильника можуть відбуватися великі перепади температури.
Іншим симптомом виходу з ладу блоку управління стає те, що холодильник вмикається, працює і відключається, вирішивши, що температура всередині камер є достатньою. Але насправді всередині холодильника, як і раніше, тепло. У цьому випадку можлива також поломка термостата.
Якщо модель холодильника обладнана повноцінним дисплеєм, а не світловими індикаторами, то в певний момент на ньому може з'являтися повідомлення про помилку в роботі системи. Усунути таку поломку зможе фахівець через ремонт або повну заміну блоку управління.
Розморожування холодильника може стати причиною такої поломки. Волога, яка з'являється в результаті танення може потрапити на плату в панелі управління, через що та виходить з ладу. Поломка блоку керування після розморожування трапляється не так часто, але варто пам'ятати про таку ймовірність.
Як же все-таки правильно розморозити холодильник?
Поломки холодильника найчастіше відбуваються через наші неправильні дії під час процедури розморожування. Давайте розберемося, як правильно діяти, розморожуючи холодильник.
Весь процес можна поділити на три основні етапи:
- Підготовка до розморожування;
- Розморожування холодильника;
- Запуск холодильника після розморожування.
Що ж мається на увазі під підготовкою до розморожування? Насамперед необхідно відключити холодильник від мережі, щоб він перестав генерувати холод. Звільняємо холодильник та морозильну камери від продуктів.
Пам'ятайте! Розморожування займе досить довгий час. Може знадобитися кілька годин або цілодобово. Значить, продукти краще розмістити в прохолодному місці, щоб уникнути їх псування.
Крім продуктів потрібно дістати всі ящики та полички. Дуже часто під час розморожування холодильника проводиться його вологе прибирання. Повністю звільнивши холодильник від продуктів та поличок із ящиками, зробити це буде простіше. І в самому кінці підготовки холодильника до розморожування, необхідно відкрити його дверцята і надійно зафіксувати у відкритому положенні.
Якщо дверцята будуть зачинені, то час на розморожування піде в рази більше!
Далі переходимо до другого етапу – розморожування холодильника. На цьому етапі нам необхідно просто не заважати холодильнику розморожуватись. Зазвичай він робить це самостійно, потрібно просто дати йому якийсь час.
Все ж таки, зверніть увагу на дуже важливий нюанс. Лід та іній при розморожуванні почне танути, і вода йтиме. У сучасних холодильниках спочатку передбачений спеціальний резервуар для збору рідини, що розтанула. Якщо в холодильнику його немає, слід розмістити свої ємності і прокласти холодильник ганчірками, щоб надмірна волога не утворила калюжі на підлозі.
Категорично не можна розміщувати в холодильнику каструлі або миски з гарячою водою, обдувати стінки феном або намагатися відколоти сторонні предмети. Так можна нашкодити, але не прискорити процес розморожування.
Завершальний етап – запуск холодильника після розморожування. Потрібно набратися трохи терпіння, не варто одразу ж вмикати холодильник. Після закінчення процесу розморожування та вологого прибирання холодильника, можна встановити всі полички та ящики, але включати холодильник потрібно буде лише через мінімум годину. Так ми дамо йому висохнути.
Увімкнувши холодильник на потрібній температурі, не поспішайте відразу закладати всередину продукти. Нехай холодильник попрацює годину-півтори «в неодружену» і встановить усередині камер потрібну температуру. Далі завантажуємо холодильник продуктами та користуємося ним, як і раніше.
Дотримуючись всіх цих рекомендацій, ви зможете напевно уникнути будь-яких поломок внаслідок неправильного розморожування.
Підведемо підсумок
Здавалося б, такий простий і звичайний захід, як розморожування холодильника, може призвести до вкрай серйозних його поломок. Зазвичай для усунення таких поломок необхідно звертатися до майстра, щоб той провів ремонт і повернув нашому холодильнику колишню працездатність.
Прочитавши уважно даний матеріал, неважко помітити, що нерідко симптоми поломок дуже схожі один з одним. Це означає, що недосвідченій людині дуже складно правильно діагностувати саму поломку, її рівень та прийняти правильні рішення щодо ремонту. Тому дуже важливо пам'ятати, що найправильнішим рішенням виявляється запросити спеціаліста для ремонту, адже «самолікування», як відомо, може призвести до ще більших проблем.
Comments (0)
Добавить комментарий