Сучасні моделі газових плит оснащені зручною функцією – автоматичним підпалом. Він дозволяє позбутися сірників і використання відкритого вогню для розпалювання конфорки. Запалювати плиту в такий спосіб набагато легше. У деяких моделях потрібно просто повернути ручку, а в інших – натиснути кнопку.
Якщо одного разу ви зіткнулися з тим, що пальник на плиті не запалюється автоматично, не поспішайте діставати сірники або викликати майстра. Спробуємо зрозуміти, чому не працює авто-запалювання на газовій плиті, і якими способами це можна виправити, а також чи потрібен ремонт електрозапалювання газової плити.
Як це влаштовано
Перш ніж розбиратися в несправностях та варіантах вирішення проблеми, потрібно зрозуміти, як працює ця функція. Присутня вона лише у плитах, що працюють на газі. Основне завдання – підпалювати газ у момент його подачі через розсікач конфорки. Підпал може виконуватись автоматично або механічно.
Авторозпал відбувається завдяки п'єзоелементам, які спрацьовують, якщо ви повертаєте перемикач. Якщо у вас автозапалювання працює механічно, конфорка запалиться при одночасному включенні спеціальної кнопки.
На жаль, найзручніший автоматичний варіант підпалювання газу найчастіше приходить у несправність.
Розглянемо поетапно, як працює електрозапалювання:
- Натискання кнопки подає напругу, і конденсатор заряджається.
- Активується тиристор до певного порога, після чого розряджається конденсатор.
- Поява напруги на виході із системи запускає розрядник.
- При увімкненій конфорці іскра підпалює газ.
Відбувається розпалювання конфорки практично моментально.
Система запитується від мережі 220 В. Вона так само вразлива до стрибків напруги, як і інша електротехніка.
Які бувають ознаки несправності
Одна з «найбезглуздіших» поломок, при яких підпал не включається, – забули підключити вилку в розетку. Якщо плита підключена до електромережі, зверніть увагу на наступні моменти:
- Чи виникає автозапалювання при подачі газу та одночасному запуску кнопки.
- Ви чуєте тріск, але з'являється іскра, отже, полум'я не розпалюється.
- Конфорка вимикається, коли відпускаєте ручку.
- Пристрій може спрацювати, якщо не використовуєте запалювання.
- Запуск підпалу вибиває автомат в електрощитку.
- Відбувається замикання схеми запалювання.
Якщо у вас виникла також одна з цих ситуацій, спробуємо розібратися, через що найчастіше відбуваються поломки.
Через що відбуваються поломки
Є кілька факторів, які порушують роботу електрозапалювання:
- На електродах не утворюється іскра.
- У систему підпалу потрапив жир або краплі конденсату.
- Порушено ізоляцію свічки.
- Трансформатор, що відповідає за розпал, несправний.
- Окислилися контакти або було коротке замикання.
Часто поломки виникають під час проведення вологого прибирання на плиті. Вони усуваються чищенням контактів та просушуванням свічки.
Запалювання конфорки відбувається не відразу
Користувачі плит з автозапалюванням іноді стикаються з такою поломкою - конфорка запалюється повільно або гасне. Це виникає через забруднення термопари – компонента, розташованого поруч із конфоркою.
Складається елемент із сплаву металів. При нагріванні термопари виникає електричний струм, що утримує клапан з включеним магнітом. Коли він відкритий, газ надходить безперешкодно, а забруднення не дозволяє пальнику запалити моментально.
Очистити елемент можна наждачним папером, який використовується у будівельних роботах. Якщо чистка не допомогла, можливо, знадобиться заміна п'єзоелемента або всієї термопари.
Не запалюється лише один пальник
Трапляються випадки, коли не запалюється одна конфорка, а інші нормально працюють. Увімкніть її. Чути клацання? Якщо при цьому не з'являється іскра, пристрій працює неправильно. Найчастіше це пов'язано з такими причинами:
- Пошкодженням дроту, що підходить до електрода, несправністю пристрою, що генерує іскру або всього блоку.
- Засором форсунки сопла. Вона дуже часто засмічується залишками їжі. Виправити проблему в такому випадку можна, почистивши або замінивши форсунку.
- Поломкою елемента газового контролю. У цьому випадку полум'я з'являється, але гасне, коли користувач відпускає кнопку. Поломка усувається заміною всього механізму чи його окремих елементів.
- Іноді погано надходить газ, а конфорка спалахує не відразу, якщо погано повертається газовий кран, а ручка забита нагаром, жиром, сміттям. Потрібно добре її почистити та змастити.
Електрозапалювання немає на кількох конфорках
У сервіс періодично звертаються із проблемою, коли не працює підпал на кількох конфорках, але вони нормально запалюються сірниками. Це може виникати через свічку. Несправність найчастіше усувається її очищенням чи перевіркою дроту живлення. Якщо на свічці є пошкодження, її слід замінити.
Причина відсутності підпалу може полягати у кнопці. Пил, жир, сміття призводять до її неправильної роботи або механічної поломки. Якщо її очищення не дало результату, кнопку змінюють.
Не запалюються автоматично всі пальники
Чому можуть не запалюватися всі конфорки:
- газ, що подається, має низький тиск, при цьому потрібно замінити форсунки;
- обрив електропроводки, який вирішується заміною або лагодженням проводів електроживлення;
- поломка блоку, який робить запалювання, виправляється тільки заміною цього елемента.
Іскра є, але полум'я не спалахує
Якщо ви бачите, як з'являється іскра, але пальник не спалахує, може виникати поломка в термопарі. Її очищають чи змінюють на нову. Також може знадобитися заміна електромагнітного клапана.
З появою іскри газ спалахує, але тут же тухне? Утримуйте кнопку подачі газу довше, щоб датчики краще прогрілися.
Як виконати ремонт самостійно?
Зображення 4
Ефективність ремонту залежить від правильно встановленої причини несправності. Якщо ви знайшли несправність, можете спробувати відремонтувати підпал у газовій плиті самостійно. Практично всі моделі мають однакову систему автозапалювання, тому рекомендуємо скористатися такими порадами:
- Вивчіть інструкцію до вашого приладу. Розуміння, як влаштована газова плита, прискорить та полегшить ремонтні роботи.
- Підпаліть несправний пальник сірником. При правильній роботі полум'я рівне і рівномірно розподілене по розсікач. Якщо колір вогню жовтий, значить виникає неправильна концентрація газової суміші. Вам потрібно почистити форсунку чи поставити нову. Виконайте профілактику самого розсікача, продуйте і прочистіть отвори.
- Проводи електродів та ручок-включачів повинні бути з'єднані паралельно. Від електрода провід йде до загального механізму запалювання, але включення здійснюється різними ручками. Щоб зрозуміти, чи є причиною непрацююча кнопка, слід перевірити роботу наступної конфорки. Якщо вона запалюється – потрібний ремонт кнопки.
- Якщо постійно чується тріск, потрібно перевірити контакти. Їхнє окислення або засмічення жиром призводить до неправильної роботи. Від'єднайте плиту від мережі та зачистіть контакти.
Багато поломок можна усунути самостійно. Якщо ж ви зробили всі можливі спроби або не знаєте, як це зробити правильно, довірте роботу професіоналам. Так ви убезпечите себе та своїх близьких від нещасних випадків.
Щоб електрозапалювання працювало стабільно, дотримуйтесь основних правил експлуатації, підтримуйте плиту в чистоті та регулярно виконуйте профілактику.
Comments (0)
Добавить комментарий