Газова плита не тримає полум'я? ТОП причин поломок

- авг 24, 2021

Асортименти побутової техніки пропонує широкий вибір газових плит від відомих виробників. Незважаючи на якість, надійність та функціональність техніки, згодом вона виходить з ладу. Напевно, ви знайомі з ситуацією, коли газова плита не тримає полум'я. Поява цієї проблеми ніяк не вирішити без детальної діагностики та ремонту.

Питання в тому, як знайти причину несправності. Саме з цим і доведеться розібратися докладніше. Також розглянемо, які заходи вжити для усунення своїми руками. Якщо гасне духовка в газовій плиті або конфорка, вирішити цю проблему необхідно негайно.

Згасання полум'я: основні причини

Плита, як і будь-який інший газовий прилад, становить небезпеку. При порушенні правил експлуатації, це часто стає причиною трагічних наслідків, тому будь-який ремонт газової теніки рекомендується довіряти кваліфікованим фахівцям.

Власникам слід самостійно стежити за тим, у якому стані знаходиться їхнє газове обладнання. Також вони повинні своєчасно викликати фахівці, щоб вирішити проблему негайно.

Нерідко буває, що газ гасне навіть через кілька годин після займання. Це становить велику загрозу для здоров'я та життя власників техніки та інших мешканців будинку. При недотриманні термінів і норм ремонту газових приладів наслідки не забаряться. Існують такі неполадки, позбутися яких без допомоги фахівця не вийде ніяк, у тому числі якщо тухне конфорка газової плити.

ремонт газконтроля плиты

Проблема No1 - гасне полум'я газової плити

Сучасні газові плити часто стикаються з гасінням полум'я. Несправність може виникнути з кількох причин, до найвідоміших відносяться такі:

1. Несправність датчика температури. Насамперед, необхідно перевірити термопару. У цій ситуації буде необхідне чищення термоелектричного перетворювача. При поломці термопари можуть вийти з ладу газові пальники. Не виключено, що подача газу може бути перекрита через те, що до конфорки випадково потрапила рідина.

Визначити проблеми з датчиком температури можна простим способом, для цього достатньо:

  • Натиснути ручку, після цього конфорка спалахне, при натисканні кнопки газова плита працює справно, а після відпускання газова плита не тримає полум'я.
  • Перш ніж зробити заміну деталі, спробуйте провести очищення головки перетворювача, розташованої під роздільником полум'я, наждачним папером, переконайтеся, що вона встановлена правильно. Елемент має бути розташований поруч із зоною полум'я, але не в ній. Якщо це не допоможе, тоді потрібно буде замінити термопару на нову.

2. Забруднення форсунки та поломка клапана. Причиною того, що плита не утримує полум'я, може стати забруднення сопла. Для цього вимкніть газ і плита повинна охолонути. Не забудьте відкрити вікна на кухні, а після цього:

  • зніміть решітки та від'єднайте перегородки;
  • усередині пальника ви знайдете невеликий отвір – насадку;
  • використовуйте тонкий дріт або скріпку для чищення;
  • після чищення встановіть перегородки та решітки.

3. Поломка електромагнітного клапана. Багато хто стикається з тим, що гасне полум'я газової плити з газконтролем і поломка може бути пов'язана з виходом з ладу електромагнітного клапана, який за нормальних умов запускається через 5 секунд після нагрівання термопари. Якщо цього немає, тоді знадобиться заміна. Не виключені випадки, коли діагностика може показати справність датчика температури та електромагніту, при цьому не зрозумілі причини, чому газова плита досі вимкнена.

Через недостатнє утоплення є всі шанси спровокувати, що гасне духовка і конфорка, полум'я при цьому тухне відразу при відпусканні ручки. Це призводить до слабкого стиску пружини. Таким чином, між торцем сердечника електромагніту та якорем клапана утворюється великий зазор.

Для усунення проблеми зніміть пластикову ручку, потягнувши її на себе. Після цього встановіть на шток додаткову сталеву шайбу. Його товщина має бути 1 мм. Використовуючи додатковий елемент, ви скоротите розмір зазору під час натискання ручки до упору. Газову плиту потрібно збирати у зворотній послідовності.

Проблема No2 - не працює газовий пальник

Несправності газової плити, пов'язані з конфоркою, що не запалюється, нерідко виникають через несправність системи електричного розпалювання або подачі газу. Пальники складаються з декількох елементів: розсікача полум'я, основи та кришки пальника. При своєчасному очищенні ви уникнете зміни тиску, кольору та інтенсивності полум'я газової плити.

1. Заглушки пальника або клапан засмічені. Якщо справа не в плиті або займисті, то це може бути сам газ. У пальнику газової плити газ проходить через канавки на нижній стороні кришки пальника. Клапан або сама кришка з часом можуть забитися брудом та залишками їжі. Якщо якийсь із них засмічується, газ не може проходити через нього. Якщо газ не може протікати, він не може утворювати кільце, і його немає для запалення запальником.

Цю проблему легко вирішити, вимивши кришку конфорки. Трохи теплої води, мила та м'яка щітка швидко очистять кришку конфорки. Ви можете повторно використати цей метод, щоб очистити будь-які інші брудні поверхні плити, поки ви працюєте з нею. Переконайтеся, що клапан відкритий, а потім поверніть кришку пальника і знову перевірте пальник.

2. Зазори пальника у неправильному положенні. Інша проблема полягає в тому, що кришка пальника знаходиться у неправильному положенні. У деяких печах можна замінити ковпачок пальника, щоб клапан та канавки не збігалися. Якщо це правда, то газ фактично не може потрапити у ваш пальник, і клапан все ще ефективно (або майже повністю) закритий. Якщо ви не можете знайти іншу причину, спробуйте перевірити та правильно повернути ковпачки на кожному пальнику, потім повторіть спробу.

Якщо ваша газова плита, як і раніше, не горить, ми тут, щоб допомогти. Зв'яжіться з нами сьогодні, щоб проконсультуватися про необхідність технічного обслуговування вашої печі та про те, чим може допомогти спеціаліст з ремонту побутової техніки.

3. Неправильне положення температурного індикатора. Найчастіше ця проблема трапляється при самостійній заміні термопари або при невдалому очищенні. Виправити ситуацію можна, поправивши деталь.

4.Поломка кнопки розпалювання. Коли при включенні газового пальника немає іскри, то, ймовірно, все через цю проблему. Викликати проблему може окислення контактів, однак пальник нормально підпалюється від сірника, поломка могла статися з того, що кнопка розпалу вийшла з ладу. Проблема викликана контактним окисненням. У разі попадання дрібних частинок сміття або вологи ця запчастина стає непридатною через механічне пошкодження. Залежно від виду порушення необхідно очистити деталі або повністю замінити кнопку.

Заміна кнопки запалення допоможе вирішити цю проблему, яка пов'язана із поганим запаленням пальників газової плити. Перед встановленням нової запчастини переконайтеся, що плита просохла, а шнур живлення не забруднений і не прилипає до корпусу.

ремонт поджига газовой плиты

Інші причини поломок

1. Плита відключена від мережі.

Спочатку перевірте підключення плити до електромережі. Це здається очевидною причиною, але не завадило б переконатися, що плита підключена. Насправді деякі з найдовших і розчаруючих досліджень з ремонту закінчуються тим, що виявляється, що вилка могла бути випадково витягнута з розетки. Огляньтеся навколо і переконайтеся, що вилка щільно вставлена в розетку.

2. Перекрито газопровід.

Ще менш ймовірним, але не менш важливим аспектом є відсутність газу. Можливо, газову магістраль за плитою було перекрито. Хоча це може бути неможливим, але варто враховувати таку ймовірність. Загляньте за плиту та переконайтеся, що кран на газовій лінії відкритий, а не закритий. Ручка повинна розташовуватись перпендикулярно (під прямим кутом) до труби, а не паралельно.

3. Газ просто не спалахує.

Існує велика ймовірність того, що газ тече вільно, але не спалахує. Це наражає вас на наповнення кімнати вибухонебезпечною речовиною, в якій будь-яка іскра може завдати набагато більших збитків. Дізнатися, що потік газу йде, можна за м'яким шипінням або вітром з кришки пальника. Як тільки це виявите, негайно вимкніть її.

Не дозволяйте пальнику виділяти газ, не запалюючи його протягом тривалого часу. Дуже важливо, щоб у повітря йшло якнайменше незгорілого газу. Якщо ви вмикаєте конфорку, чуєте шипіння, але не бачите вогню, потім швидко вимкніть конфорку. Ви можете поекспериментувати з елементами керування, але не дозволяйте газовій арматурі залишатися відкритою в кімнаті.

Якщо ви зіткнулися з тим, що гасне конфорка газової плити, не відкладайте вирішення проблеми на потім. Це може призвести до більш серйозних проблем і навіть може призвести до наслідків. Вчасно ідентифікувавши проблему, ви усунете небезпеку для свого життя та здоров'я загалом.


Comments (0)


Добавить комментарий




Allowed tags: <b><i><br>Add a new comment:


Зміст: