Під час роботи холодильник шумить, видаючи різні звуки і це нормально. Цей звук може виходити від таймера розморожування, якщо прилад не заморожує, або від функції приготування льоду, якщо ваше холодильне обладнання має генератор льоду. Чуючи дзюрчання фреону або ревіння компресора, коли холодильник голосно працює - це не означає, що потрібно відразу ж лякатися.
Якщо ви помітили підвищення внутрішньої температури разом зі звуком клацання, можливо, компресор вашого приладу перегрівається, а звук клацання – це звук його вимкнення. Проблема може бути пов'язана із змійовиками конденсатора, що потребує ремонту холодильника.
Конденсатор відповідає за відведення тепла, виробленого вашим приладом. Його дроти не можуть працювати ефективно, якщо вони вкриті брудом чи пилом. Від'єднайте прилад від мережі та знайдіть котушки на задній панелі приладу. Ви можете очистити змійовики за допомогою м'якої щітки або щіткової насадки пилососа, якщо вона налаштована на низьку потужність всмоктування. Не використовуйте вологу тканину або рушники для чищення змійовиків конденсатора.
Якщо ваш пристрій перестає працювати належним чином у разі виникнення такого шуму, рекомендуємо звернутися за допомогою до авторизованого сервісного центру. Холодильне обладнання важко назвати безшумною технікою. Постійно можна побачити, як голосно працює холодильник, видаючи різноманітні звуки.
Чуючи легке дзюрчання фреону, який проходить трубками, або рідкісне «ревіння» компресора при включенні не варто переживати — це не неполадка, а цілком нормальний стан для працюючої системи. Якщо ХО видає тріск — це свідчить про наявність проблем. Необхідно вчасно звернути увагу на них і не відкладати нейтралізацію поломок на потім.
ВАЖЛИВО! Зверніть увагу на те, коли саме ви чуєте сторонні звуки: під час відкриття або закриття дверцят, щоб точно встановити причину поломки.
Розглянемо основні джерела виникнення проблеми у сучасних моделях холодильного устаткування, і навіть способи їх усунення. Коли новий холодильник шумить, то потріскування найчастіше пов'язані з технічними неполадками. Працюючи система може періодами, то нагріватися, то остигати. Матеріали, які використовуються виробниками для виготовлення холодильного обладнання, при зміні температурного режиму можуть розширюватись та стискатися. Цей тріск через деякий час зникає.
Якщо ви користуєтеся технікою протягом кількох місяців і тріск не припинився, значить настав час заглибитись у це питання детальніше. Зокрема, необхідно якнайшвидше відреагувати, якщо обладнання різко почало працювати у супроводі незвичних звуків та бавовни.
Якщо вам тільки доставили холодильне обладнання додому, і вам чути звуки, що хлюпають, розверніть холодильник задньою стінкою до себе і відкрутіть болти для транспортування, які прикріплені до компресора. Вони викликають шум і нерідко призводять до серйозних неполадок. Якщо пристрій ще на гарантії, ремонт таких пошкоджень буде платним, оскільки це не гарантійний випадок, оскільки поломка з'явилася з вини користувача. Докладні дії щодо розбирання кріплення у посібнику користувача.
До несерйозних причин потріскування холодильного обладнання можна віднести нерівну підлогу або невідрегульовані ніжки. Спробуйте переставити обладнання або скрутити ніжки. У тому випадку, коли це не допомагає, не виключено, що причина в іншому: у самій системі та вузлах. Ознайомимося з можливими причинами докладніше.
Характерні звуки
Оскільки ХО є основним предметом домашнього вжитку, без якого складно уявити життя сучасної людини, необхідно вчасно звертати увагу на проблеми, що виникають. Явище, пов'язані з появою різноманітних звуків, трапляється часто. Найбільш поширеними звуками є такі:
- Треск.
- Шум.
- Гул.
- Клацання.
- Булькання.
Тріск
Він може з'явитися з таких причин:
- Матеріали ХО, які розширюються при нагріванні та звужуються при охолодженні. Згодом ці звуки проходять.
- Нерівне покриття підлоги або неправильно виставлений рівень ніжок. Відрегулюйте положення і тріск зникне.
- Компресор. Деталі згодом зношуються, а тріск свідчить про необхідність ремонту. Однак, коли гуде компресор холодильника, це не завжди вказує на проблему.
Шум та гул
Коли сильно шумить холодильник, це не особливо приносить задоволення його господарям. Необхідно точно знати, яким має бути рівень шуму ХО. У нормі показник перебуває у діапазоні від 25 дБ до 50 дБ. Для вимірювання цього показника використовується спеціальний прилад.
Шум може виникати з багатьох причин, наприклад через обертання вентилятора, що знаходиться всередині корпусу. І при циркуляції охолоджувальної речовини трубками. Це нормально і не є показником ушкоджень.
Якщо ХО почало видавати шум не відразу, а згодом, то найімовірніше причина в амортизаторах, які знаходяться в компресорі. Проблема в тому, що насадки, які використовуються для фіксації, згодом слабшають і це призводить до появи шуму.
Коли техніка одразу почала шуміти, виною тому болти для транспортування, головне завдання яких – закріпити пружини. Якщо після транспортування не знімати болти, під час роботи буде чути помітний шум.
Іноді джерелом шуму і шуму є вентилятор, коли лопаті контактують із замерзлим льодом. Тоді потрібно просто розморозити ХО. Але не виключено, що звуки нікуди не зникнуть. Причиною може виявитися неправильне встановлення, оскільки тоді компресор контактує з іншими деталями і з'являється характерний гул
Клацання та булькання
Нерідко під час роботи ХО можна почути клацання. Цей звук може видавати теплове реле. Якщо чути клацання – це сигнал про справну роботу. Але коли вони стають занадто гучними, слід звернутися за допомогою до майстра. Булькання можуть бути викликані рідиною, що охолоджує, яка переноситься по трубах.
Нормальні, робочі звуки
Техніка весь час або періодично може видавати тріск, дзюрчати і клацати під час роботи, але незважаючи на це нормально виконувати свої функції, це свідчить про наступне:
- всередині камер встановлено оптимальну t;
- відсутня запах підгорілої пластмаси;
- на дисплеї (якщо він є) не відображаються помилки, лише робочі налаштування.
У такому разі всі звуки, які може видавати техніка, цілком природні і не повинні викликати занепокоєння з цього приводу.
Наприклад, якщо холодильник деренчить злегка і видає тихі клацання, ці звуки можуть виходити від елементів охолоджуючого контуру та корпус техніки. Під впливом постійно змінюваної температури вони можуть стискатися і розширюватися. Це і одна з можливих причин походження незрозумілих звуків. Ретельно дослухайтеся до роботи техніки. Звуки, які видають елементи холодильника, подібні до тих, як коли ви витягуєте ящик морозильної камери в тепло. Як правило, цей тріск повинен початися через кілька хвилин після вимкнення двигуна.
Коли вмикається компресор (при запуску холодильника він починає гудіти), починає видавати клацання терморегулятор. Це клацання свідчить про включення двигуна. Це ж повторюється під час відключення: клацання та компресор припиняє гудіти.
Які дії вжити? Спочатку припиніть переживати з цього приводу. Кілька днів ретельно спостерігайте за роботою техніки. Вам слід на 100% переконатися, що холодильник працює нормально. Адже не виключено, що техніка зламалася і почала видавати незрозумілі звуки тільки зараз, тому не встигла піднятися, а інших симптомів просто немає.
Важливо! Коли техніка видає клацання з першого дня роботи, це вважається нормально. Згодом вони можуть поступово посилюватися. Якщо ж раніше техніка виконувала свої функції практично без звуку, але якщо холодильник гуде як трансформатор, можете викликати фахівця. Ці несподівані зміни у функціях техніки можуть свідчити про можливі проблеми. Слід відразу перестрахуватися, а не чекати, доки ситуація вийде з-під контролю і тоді вже доведеться платити за дорогий ремонт.
Як шукати причини?
Кожен знайомий зі звуками, які видає працюючий холодильник: до мирного гурчання кожен із нас уже звик. Згодом ми перестаємо звертати на це увагу. Але іноді ХО починає видавати зовсім інші звуки: а саме клацання, тріск та інше. Ймовірно, це свідчить про поломку.
Однозначно, перше, що слід перевірити, як тільки ви почули, що холодильник видає дивні звуки — чи холодильник морозить взагалі. Зовні може все виглядати нормально, досягає оптимального значення і нічого особливого не відбувається. Якщо крім клацань у роботі холодильника більше нічого немає, то причин такого музичного акомпанементу може бути кілька.
Наприклад, якщо дивні звуки чути, коли компресор відпочиває, можливо, звуки виходять через деформацію матеріалів під впливом температури. Характерний тріск можуть видавати як пластикові елементи, і трубки випарника. Немає причин для паніки, оскільки конструкція ХО враховує можливе розширення та стиснення матеріалів. Звичайно, це не призводить до поломок. Коли ви чуєте дивні звуки під час увімкнення або вимкнення холодильника, не виключено, що цей звук походить від терморегулятора. Деякі моделі датчиків температури голосніші і їх досить добре чути. Поломкою це не вважається. Однак, якщо це саме ваш випадок — клацати холодильник має від початку роботи у вашому будинку.
Якщо до цього техніка ніколи не бувала в Лускунчика, або крім дивних звуків ви бачите інші відхилення в роботі - наприклад, холодильник клацає і не морозить - значить, виникла якась поломка. Вона може виникнути у кожному окремому вузлі. Розберемося, чому холодильник шумить.
Якщо холодильник став шуміти, то причиною незрозумілого звуку може стати низка чинників, які саме? Дізнаємося про це далі.
- Поломка компресора чи проблеми з працездатністю.
- Шум через зміну температури. Як говорилося раніше, матеріали розширюються і звужуються під впливом температури. Намагайтеся стабілізувати її, не відкривайте дверцята на тривалий час, не кладіть на полиці недостатньо охолоджені продукти.
- Знос моторних амортизаторів.
- Проблема в погано закріпленому конденсаторі. При потріскуванні з'являються відчутні вібрації.
- Неполадки у системі електроживлення.
Іноді холодильник може видавати тріскаючий звук і іскритися одночасно, це вказує на проблеми з електрикою. Для початку перевірте розетку, шнур живлення та вилку, проведіть діагностику, перевірте блок керування, не виключено, що він перегорів. Про неполадки з модулем управління вказує те, що ХО перестане працювати або на панелі управління не працюватимуть лампочки.
Обладнання типу "Ноу Фрост" влаштовано іншим чином, порівняно зі звичайними. Їхня конструкція оснащена вентилятором, який ганяє по камерах холодне повітря. При механічній або системній поломці, або недотримання елементарних правил експлуатації, лопаті кулера можуть обрости льодом. Тоді виходить, що шумить вентилятор у морозильній камері, він видає звуки у вигляді тріску чи скрегота. Яких заходів вжити? Терміново розморозьте ХО, екземпляри типу No Frost вимагають 24 години на розморожування. Якщо після цього шум не зникне, можливо, в системі присутні інші збої.
Помітивши, що причиною тріску стала виделка, вам слід замінити її на нову. Не потрібно намагатися полагодити її, просто обмотавши стрічкою. Таким чином, ви можете посилити ситуацію, отримавши потенційне джерело загоряння або ураження струмом. У ХО будь-якого виробника вилка змінюється в залежності від її типу:
- Якщо вилку можна розкрутити, зачистити провід і назад підключити, то це справа 5 хвилин.
- Якщо вилка не розкручується, купіть нову. Не намагайтеся обрізати провід у ураженому місці і перекрутити його заради своєї безпеки.
Вирішіть, яка вилка вам необхідна - із заземленням чи без. Для ХО краще вибирати вилки із заземлюючим контактом. Проживаючи в старому багатоквартирному будинку, де в проводці не передбачено заземлювача, можете не марнувати час.
Помітивши, що техніка під час роботи видає дивні звуки, спершу перевірте, чи працює вона взагалі. Якщо 2 варіанти розвитку подій:
- Крім дивних звуків, у техніки відсутні симптоми несправностей. Обидві камери підтримують оптимальну t. Значить, немає причин для хвилювання.
- Техніка клацає, але не працює. Він може або взагалі не запускатися, або вмикається, гуде, але не замерзає. t у камерах при цьому підвищена. Коли холодильник почав гудіти, це сигналізує про серйозну поломку.
Шумить компресор холодильника: основні проблеми
Розглядаючи таку ситуацію, можливо кілька варіантів поломки. Погляньте за тим, як працює холодильник і визначте, який з описів підходить під вашу ситуацію:
- Холодильник тріщить, але не працює. Після кожного клацання електродвигун намагається увімкнутися, але практично моментально глухне. Після цього деякий час техніка відпочиває, і повторюється спроба запуститися.
- Мотор увімкнувся, холодильник гуде, але не працює. Після цього слід гучне клацання від пускозахисного реле, і компресор вимикається. При цьому техніка може не морозити. Може виникнути запах горілої пластмаси.
- Перш ніж відключитися, компресор починає видавати гучні клацання. В іншому все виглядає цілком нормально – температура у камерах підтримується на необхідному рівні.
У перших 2-х випадках є спільні риси. Їхні симптоми вказують на неполадки мотора. Він або зовсім не здатний запуститися, або працює, але дуже швидко перегрівається. Клацання свідчить про те, що спрацьовує реле пускозахисне, яке примусово відключає електродвигун у разі перегріву.
Вирішити цю проблему можна лише одним способом – замінити компресор. Такий ремонт може обійтися дорого, але всяко дешевше за покупку нової техніки. За певних обставин можна відремонтувати старий електродвигун, який зламався. Але, хоч би як там було, без допомоги фахівця ніяк не впоратися.
Останній випадок простіший. Не виключено, що компресор справний, а лише «розхитався». Під впливом постійних вібрацій розхиталися його кріплення. При роботі електродвигун так «хитається» на своїх пружинах, що стосується елементів корпусу і відключається. У цей момент якраз можна почути клацання. Достатньо просто відкоригувати положення компресора.
Діагностика техніки
Короткий посібник допоможе розібратися в проблемі.
- Зверніться до фахівців. Це майже у 100% випадків допоможе успішно вирішити питання. Майстер розбереться, чому тріщить холодильник, нейтралізувати неполадки та грамотно встановити причину поломки.
- Перевірити роботу ХО та стан підключення до мережі. Зробіть знімки в тих місцях, де шнур живлення виходить з корпусу, входить дротом у вилку та розетку, в які ви вмикаєте прилад. Зроблені фото можна відправити майстру або гарантійний сервіс, докладно описавши проблему. Не виключено, що вирішити проблему вдасться на відстані.
- Якщо ХО типу «ноу-фрост» видає різноманітні звуки, можливо в цьому немає будь-якої загрози. Ймовірно, проблеми, як такої немає, вся справа в трубках випарника, вони, стикаючись між собою, видають звук, подібний до тріску. Не виключено, що справа в стрибку між трубками і металевим листом, до якого вони прикріплені. Подібні звуки цілком природні, тому нічого поганого немає.
Підхід до вирішення проблем
Підійти до вирішення проблеми можна по-різному, дивлячись, наскільки складна ситуація. Можна спробувати самостійно з нею впоратися такими способами:
- Змініть кут нахилу холодильника.
- Відкоригуйте опорні пружини компресора.
- Перевірте напругу в мережі.
- Використовуйте стабілізатор напруги, якщо проблема у мережі.
Це найпоширеніші способи нейтралізації проблеми без сторонньої допомоги. Якщо проблеми значно серйозніші, викликайте майстра. Він виконає низку робіт, а саме:
- виконає заміну реле;
- проведе ремонт термостату;
- замінить кріплення;
- відремонтує компресор.
Важливо! Звертайтеся виключно до перевірених сервісів, які мають усі необхідні ліцензії на надання послуг. Сервіс має бути офіційним, фірма зареєстрована.
Comments (0)
Добавить комментарий