Основними прагненнями сучасних виробників побутової техніки на сьогодні є забезпечення максимальної економічності та тиша роботи. І якщо перше прагнення економить ресурси і, як наслідок, сімейний бюджет, другий фактор безпосередньо пов'язаний з комфортом. Для того, щоб досягти максимальної тиші роботи, багато виробників йдуть на різні хитрощі, впроваджують власні розробки, використовують досвід конкурентів і таке інше.
Однак, варто враховувати нюанс, що не завжди можливо забезпечити повну тишу роботи. Візьмемо, наприклад, холодильник. Шумність роботи холодильника може залежати від кількох факторів як від суб'єктивних, так і об'єктивних. Більше того, холодильник може робити сторонні звуки, такі як булькання. Це може бути ознакою поломки холодильника, але може бути результатом природних процесів.
Холодильник булькає внаслідок природних процесів
Властивості фреону
Найчастіше явище, коли звук булькання в холодильнику найбільш виразно чутний у той час, коли зачиняються дверцята холодильника. Зазвичай, навіть не важливо як довго дверцята були відчинені, просто після її закриття ми можемо чути характерний звук. У цьому випадку панікувати зовсім не варто, адже ми маємо справу із цілком природним процесом.
Багато сучасних холодильників мають властивість до відключення компресора в той момент, коли дверцята відчиняються. Така можливість закладена виробником пристрою, вона властива не всім маркам та моделям, але трапляється вкрай часто. Коли дверцята відчинені, в холодильну камеру починає надходити тепле повітря, як тільки ми закриваємо дверцята, компресор може включитися і почати посилено охолоджувати камери холодильника.
Після включення компресора ми можемо почути звук, схожий на дзюрчання або булькання. Цей ефект можна зарахувати до властивостей сучасних холодоагентів. Вся справа в тому, що в сучасних холодильних агрегатах використовується фреон, який досить швидко циркулює по системі швидше, ніж це відбувалося з більш старшими марками фреону. Зважаючи на це, звуки дзюрчання або булькання можуть бути чутні більш виразно, особливо в моменти, коли компресор холодильника вмикається.
Перший запуск холодильника або включення після тривалого простою
Дуже часто доводиться стикатися з тим, коли, купуючи новий холодильник, очікуємо, що він працюватиме не тільки стабільно і довго, а й дуже тихо. Нерідко недосвідчений технічними премудростями користувач висуває надмірно завищені очікування нового агрегату. Безумовно, нові зразки холодильників працюватимуть дещо тихіше, ніж його старші аналоги, але тут є свої застереження.
Так, наприклад, включаючи холодильник в обумовлений час після його встановлення на місці постійної експлуатації, з жахом для себе можемо помітити, що холодильник дуже галасливий, під час роботи він може навіть видавати досить дивні звуки, схожі на булькання. Але насправді, це цілком природний процес, який обумовлений першим включенням приладу, варто лише набратися терпіння на день-два і холодильник вийде на свій штатний режим роботи, коли він видаватиме мінімальний рівень шуму.
Такий самий ефект може відбуватися і з тим холодильником, який вже пробув в експлуатації досить довгий період часу, але з якоїсь причини був вимкнений і простоював. Включення такого холодильника після деякого періоду простою дорівнює першому запуску, адже в його системі відбуваються схожі процеси, і він також може деякий час працювати шумно, фреон в ньому може дзюрчати і булькати.
Холодильник «підсмоктує» вологу або контейнер для конденсату
Якщо звуки булькання і дзюрчання при закритті дверцят сильно турбують, і вони досить виразно чутні, слід перевірити розташування дренажної трубки. Нерідко на практиці трапляється так, що дренажна трубка дуже низько опущена у ванну для конденсату. Через це, в моменти, коли ванна наповнюється водою, трубка виявляється зануреною в неї.
Негативного ефекту це не справляє, холодильник продовжує працювати у штатному режимі. Але в момент, коли ми закриваємо дверцята холодильника, відбувається «підсмоктування» води з ванни через дренажну трубку. Відповідно рівень води в ній підвищується, і ми чуємо виразне булькання всередині холодильника.
Виправити ситуацію, якщо вона вас турбує або завдає дискомфорту, можна самостійно досить просто. Необхідно лише обрізати дренажну трубку до такого рівня, коли вона не занурюватиметься у воду навіть у тих випадках, якщо ванна виявиться повною. Для цього можна використовувати звичайнісінькі ножиці.
Холодильник булькає через поломку
Відбувся витік фреону
Крім природних процесів, через які холодильник булькає, причиною цього ефекту може бути також і поломка. Найчастіше, при бульканні холодильника, причиною стає недостатній обсяг холодоагенту в системі. Причиною самого недостатнього обсягу стає витік холодоагенту.
Зробити висновок, чому холодильник булькає, можна виходячи з додаткових проявів. Якщо крім булькання спостерігається безупинна робота компресора, температура всередині камер холодильника вище, ніж зазвичай, саме час запросити майстра для діагностики.
Булькання, при витіканні фреону, виникає тому, що характерний звук виробляється при змішуванні залишків фреону з повітрям. Витік зазвичай відбувається через механічне пошкодження в процесі неакуратного транспортування холодильника, некоректного розморожування з використанням підручних засобів або після переміщення холодильника по кімнаті.
Дозаправка холодильника фреоном є досить складним та трудомістким процесом, який потребує застосування спеціалізованих інструментів та приладів. Майстер повинен визначити, що неправильна робота холодильника пов'язана саме з витіканням фреону, після чого виявити місце витоку та усунути його. Лише після цього провадиться дозаправка холодильника з обов'язковою заміною фільтра осушувача.
Несправність у системі відтайки холодильника No Frost
Найчастіше звуки булькання зустрічаються в холодильниках зі статичною системою охолодження, які потребують регулярного розморожування. Але схожий ефект також може спостерігатися і в холодильниках із системою No Frost. У таких холодильниках ми можемо почути дещо інший звук, схожий не на дзюрчання, а на скрегіт, але також віддалено нагадує булькання.
Нерідко це відбувається в момент, коли виходить з ладу автоматична система розпорошення агрегату. Супутньою ознакою несправності крім булькання стає шар криги, снігова шуба. Спочатку вона проявляється в морозильній камері, якщо не усунути поломку вчасно, льоду починає з'являтися і в холодильнику. Розморожування холодильника не принесе довготривалого ефекту, адже незабаром після процедури розморожування шуба з'явиться знову.
Причиною сторонніх звуків у холодильнику No Frost стає непрацююча система відтайки, через що утворюється лід, який заважає вільному обертанню вентилятора. Він чіпляється лопатями за нього та створює сторонній шум. У найбільш запущених випадках вентилятор може бути заблокований і не обертатися.
Причиною зледеніння стає поломка ТЕНу відтайки, запобіжника або таймера відтайки. Для точної діагностики краще звернутися до сервісного центру, адже непрацюючий елемент необхідно замінити на новий.
Знос амортизаторів компресора
У процесі роботи компресор холодильника може вмикатися і вимикатися, також може працювати постійно, лише змінюючи потужність своєї роботи. У будь-якому випадку, коли компресор працює, фреон активно циркулює по системі, а сам компресор вібрує та створює додатковий шум. Цим шумом може бути дзюрчання і булькання, але, як ми вже з'ясували, це природний процес.
Проте, якщо такий природний процес супроводжується стукотом, слід звернути увагу до стан амортизаторів компресора. Якщо вони зношені або пошкоджені, компресор може стикатися з металевим корпусом холодильника під час вібрації, звуки дзюрчання і булькання посилюються, додатково буде чути звук стуку.
У деяких випадках може бути достатньо підрегулювати амортизатори, щоб встановити компресор на оптимальному рівні. Якщо регулювання недостатньо, а амортизатори виявилися зношені, їх необхідно замінити на нові.
Comments (0)
Добавить комментарий