Пральна машина б'є струмом, чому це відбувається і як це виправити

- июн 23, 2022

Зважаючи на складність конструкції пральної машини, поломки в ній можуть відбуватися найрізноманітніші. Результатом поломки стає або повна непрацездатність пральної машини, або часткова, коли пральна машина працює неправильно. Причиною таких процесів нерідко стають помилки в експлуатації, посилена експлуатація чи банальне зношування. У будь-якому випадку, якщо відбувається поломка, з'ясовується причина та усувається несправність.

Але що робити, якщо на вигляд пральна машина працює правильно, прання відбувається, з барабана ми дістаємо чисту і свіжу білизну, але періодично отримуємо легкі розряди струмом. Пральна машина іноді пощипує, коли ми завантажуємо білизну в барабан, виймаємо її, або просто торкаємося корпусу машинки. Досить неприємне явище, зрозуміти яке складно. Це поломка чи ні?

Як відбувається пощипування струмом пральною машиною

Коли пральна машина б'є струмом, це може лякати, адже відчуття дуже неприємні. Складається враження, що пралка б'є струмом з кожним разом все сильніше. Насправді в більшості випадків удари струмом пральною машиною цілком безпечні і більше нагадують пощипування. Проте запускати цей процес не можна, адже якщо з ним упокоритися, рано чи пізно, пощипування струмом можуть перестати бути безпечними.

Отже, якщо одного разу ви відчули на собі, що ваша пральна машина б'є струмом, необхідно оперативно вживати заходів щодо усунення цього неприємного ефекту.

Стиральная машина бьёт током

Коли ми можемо відчувати, що пральна машина б'є нас струмом?

При дотику до корпусу пральної машини – це стосується металевих частин корпусу, але й стільниця також може передавати деяку напругу.

Коли ми торкаємось барабана – зазвичай це відбувається тоді, коли ми завантажуємо його білизною або виймаємо її. Погіршуються пощипування тим, що барабан часто вологий, а вода є відмінним провідником і удари струмом відчуваються виразніше.
Від вологої підлоги у ванній кімнаті - відчути удар струмом можна і не контактуючи безпосередньо з пральною машиною, наприклад, якщо зайти босоніж у ванну і пройтися вологою підлогою.
Пощипування відчуваємо від змішувача у ванній кімнаті або від води з нього – якщо ви коли-небудь відчували на собі такий ефект, слід розуміти, що навіть у цьому випадку струмом вас б'є не кран, а пральна машина. Просто кран є сполучною ланкою між нами та пральною машиною, своєрідний провідник.
Ефект, коли пральна машина б'є струмом, не просто може налякати або насторожити, це обов'язково має статися, адже якщо ігнорувати легкі пощипування, вони можуть посилитися і завдати реальної травми.

Основні причини, чому пральна машина б'є струмом

Безумовно, якщо пралка почала бити струмом, цього ефекту хочеться позбутися. Але як це зробити, адже пральна машина, на перший погляд, працює справно. Перш ніж робити спроби позбутися ефекту, коли пральна машина б'є струмом, необхідно зрозуміти причину, чому так відбувається.

Чому пральна машина б'є струмом?

Відсутнє заземлення – більшість побутових приладів повинні підключатися до електричної мережі із заземленням. Якщо цієї технологічної вимоги дотримано, то пральна машина не повинна пощипувати природним струмом витоку.
Зовнішні причини – якщо підключити пральну машину в несправну розетку, в процесі експлуатації приладу ми цілком можемо відчути на собі удари струмом різної сили.
Внутрішня поломка - до пощипування або навіть ударів струмом, може призводити також внутрішня поломка пральної машини. Шукати поломку необхідно в тих елементах пральної машини, які безпосередньо пов'язані з електрикою, наприклад, ТЕН, кабель мережі та інше.
Найбільш безпечним є природний витік струму, який не перевищує 10 мА. Це ті самі пощипування, які ми найчастіше відчуваємо на собі, торкаючись елементів корпусу пральної машини.
Більш неприємні відчуття можна отримати у випадку, якщо пральна машина б'є струмом через будь-яку поломку. Ці прояви вже можуть нести досить серйозну загрозу нанесення травми.

Заземлення пральної машини

Пральна машина при підключенні до електричної мережі обов'язково повинна бути заземлена. Це вимога виробника, яка забезпечує не тільки нашу безпеку, але і просто зручну експлуатацію машини в побуті. В іншому випадку роль заземлення для пральної машини виконуватиме сам користувач.

Цілком очевидно, якщо пральна машина б'є струмом, швидше за все, вона не заземлена. Розетку із заземленням видно неозброєним поглядом, вона має спеціальні металеві вусики, які контактують із клемами на вилці. Якщо їх немає, то ваша пральна машина не заземлена.

Відтак виникає цілком резонне питання. Якщо заземлення немає, чи можна його якимось чином організувати?
З теоретичної точки зору, безумовно можна, але на практиці виникають труднощі. Легше справа з приватним домоволодінням, але і тут може виникнути проблема, організувати контур заземлення, коли система проводки вже організована, не найпростіший захід. Дещо легше організувати окремий контур заземлення, але цим повинен займатися лише досвідчений фахівець.

У багатоквартирних будинках старого житлового фонду рідко трапляється заземлення. Вирішити таку проблему в даному випадку дуже складно. Безумовно, існує кілька народних варіантів заземлення пральної машини через батареї чи кран, але це дуже ризиковано, як для вас самих, так і для ваших сусідів. Більш оптимальним виходом у цій ситуації виявиться підключення пральної машини через ПЗВ.

Пральна машина б'є струмом через внутрішню несправність

Найбільшу загрозу та небезпеку приховують у собі внутрішні поломки, які провокують витік струму на корпус пральної машини. Випадки, коли користувач отримував серйозні травми при ударах струмом від пральної машини, відбувалися саме тоді, коли причиною виявлялися внутрішні чинники.

Стиральная машина бьёт током из-за внутренней неисправности

Які поломки пральної машини можуть призвести до витоку струму на корпус?

Порушення внутрішньої проводки – найчастіше причиною стає порушення ізоляції внутрішньої проводки. У такому випадку, щоб отримати не найприємніші відчуття, досить просто, наприклад, доторкнутися до корпусу машинки, яка включена в розетку, але навіть не запущена. Щоб усунути несправність, необхідно виявити пошкоджену проводку та відновити цілісність ізоляції. У деяких випадках доцільніше буде замінити весь шлейф з проводами, якщо ушкодження великі.

Ушкодження мережного кабелю – порушення цілісності кабелю чи вилки призводить до таких самих проявів, як і порушення внутрішньої проводки. Однак, якщо має місце пошкодження кабелю, відновлення його ізоляції не виявиться найкращим рішенням, грамотніше повністю замінити кабель на новий.

Пробою ізоляції мотора – досить складна та серйозна поломка, коли ремонт повинен здійснювати лише досвідчений фахівець. Найчастіше при проби ізоляції мотора, пощипування струмом можуть відчуватися під час виконання пральною машиною програми прання. У деяких випадках несправний мотор можна відремонтувати, іноді потрібна його заміна.

Пробій ТЕНу – у деяких випадках трубчастий корпус нагрівального елемента пральної машини може отримати пробій. Найчастіше це трапляється через накип чи потрапляння на ТЕН стороннього предмета. При проби струм буде йти на корпус, отже, пральна машина битиме струмом свого власника в ті моменти, коли ТЕН включається на нагрівання. Ремонтувати нагрівальний елемент немає резону, його потрібно замінити на такий самий.

Пробой ТЭНа

Поломка фільтра перешкод – прояви при поломці фільтра перешкод повністю схожі на пошкодження мережного кабелю або порушення внутрішньої проводки. Найчастіше фільтр перешкод виходить з ладу через нестабільні електричні мережі, перепади напруги або замикання, у тому числі й внутрішні. Відремонтувати фільтр перешкод навряд чи вдасться його потрібно замінити на новий.

Поломка кнопки включення – часто порушується ізоляція кнопки включення. У цьому випадку досить просто включити машинку в розетку без запуску програми, щоб одержати хоча б невеликий розряд. Іноді поломка кнопки включення може супроводжуватися неможливістю увімкнути пральну машину, але струмом вона продовжує пощипувати. Можна спробувати відновити ізоляцію кнопки, але набагато простіше замінити її на нову.


Comments (0)


Добавить комментарий




Allowed tags: <b><i><br>Add a new comment:


Зміст: