Про правила та нюанси установки кондиціонера

- июл 23, 2020

Встановлення кондиціонера досить кропітка справа, яка потребує певних знань та навичок. Звичайно, в інструкції з експлуатації вказано все за пунктами: що, за чим і в якій послідовності необхідно монтувати, але краще довірити таку роботу професіоналам - це дозволить не тільки заощадити час, але і в рази продовжити службу Вашої кліматичної техніки. Однак, перш ніж купувати та встановлювати кондиціонер, а саме спліт систему, слід розібратися в деяких нюансах.

Чим кондиціонер відрізняється від спліт-системи

У суспільстві слово “кондиціонер” має на увазі спліт систему, проте це зовсім так. Ці два види техніки в принципі дуже схожі і обидва призначені для контролю клімату в приміщенні, але є деякі відмінності, а саме:

Кондиціонер

Складається зазвичай з одного блоку, який монтується у віконний отвір, він призначений для фільтрації та охолодження повітря в приміщенні. На відміну від спліт системи, видає набагато більше шуму. Також існують мобільні кондиціонери (підлогові та настінні), місце розташування яких можна змінювати на свій розсуд.

Недоліками кондиціонерів є: великі розміри та високий рівень шуму. З переваг можна виділити досить низьку вартість та легкість у самостійному обслуговуванні.

Спліт-система

Складається із двох і більше блоків (зовнішнього та внутрішнього). Зовнішній блок кріпиться зовні приміщення (на вулиці), внутрішній блок кліматичної системи встановлюється усередині приміщення (бувають підлогові, настінні, стельові). Блоки з'єднуються між собою електропроводом та фреонотрасою.

Головна відмінність спліт системи від кондиціонера - це можливість нагрівання повітря в приміщенні, тоді як кондиціонер здатний тільки охолоджувати повітря. Також цей тип кліматичного обладнання є більш потужним і продуктивним, видає набагато менше шуму, ніж кондиціонер. Крім того, спліт система керується дистанційно (за допомогою пульта дистанційного керування), у більшості сучасних моделей спліт систем передбачені функції клімат-контролю, регулювання температури, напрями потоку повітря та інші. У деяких моделях цієї техніки є можливість смарт-управління, яку багато хто гідно оцінить.

Встановлення кліматичної техніки після ремонту

Якщо Ви вирішили зробити в квартирі ремонт, а потім встановити спліт систему, слід розуміти як встановлюють кондиціонер, щоб потім не шкодувати про зіпсовані шпалери і стіни.

При встановленні внутрішній блок спліт-системи кріпиться на стіну на спеціальні кріплення за допомогою анкерів, для яких потрібно буде просвердлити отвори.

Для встановлення спліт системи бажано проводити окрему електропроводку.

Від внутрішнього блоку до зовнішнього прокладається фреонотраса та електропровід. Звичайно, ці комунікації можна вкласти в спеціальний короб, але слід розуміти, що зовнішній вигляд інтер'єру буде трохи зіпсований.

Від внутрішнього блоку спліт системи також прокладається дренажний шланг, який підключається до каналізації, але найчастіше виводять його на вулицю, а для цього пробурюється отвір у стіні.

З вищесказаного, можна дійти невтішного висновку, що установку спліт системи найкраще здійснювати або до, або під час ремонту, саме у ці моменти є можливість укласти комунікації кліматичного устаткування стіну, цим не зіпсувавши зовнішнього вигляду кімнати.

Монтаж кондиционера в кривом роге

Вибір спліт системи в будинок чи квартиру

Перш ніж вибрати та встановити кондиціонер у приміщенні, слід розбиратися в їх особливостях та відмінностях. Спліт системи відрізняються не тільки розміром та дизайном, але також і холодопродуктивністю (потужністю). Визначитись з дизайном техніки Ви можете самостійно виходячи з особистих уподобань та інтер'єру приміщення, але з приводу потужності найкраще консультуватися з фахівцем або звернути особливу увагу на технічні характеристики вказані до документації до приладу.

  • Отже, що необхідно враховувати при покупці кліматичної техніки:
  • Точна квадратура приміщення, в якому планується встановити спліт-систему;
  • На який бік виходить вікно? Наприклад, якщо вікно південне, то техніку краще взяти потужніше, оскільки приміщення в спеку більше прогріватиметься;
  • Скільки техніки у приміщенні, яка постійно працює та виділяє тепло, при цьому слід враховувати всі прилади (холодильник, чайник, телевізор, комп'ютер тощо);
  • Чи є жалюзі або штори на вікнах;
  • Скільки людей постійно перебувають у приміщенні.

Слід зазначити, що якщо при покупці продавець-консультант не намагається дізнатися про ці нюанси, рекомендуємо розвернутися та шукати більш кваліфікованого продавця в іншому магазині, оскільки Ви ризикуєте придбати спліт-систему, яка абсолютно не підійде для Вашого приміщення та ймовірність того, що вона швидко вийде з ладу, значно підвищиться. У хороших фірмах, які займаються продажем кліматичної техніки, Вам запропонують спеціаліста, який приїде до Вас додому, вивчить усі нюанси, зробить заміри приміщення і тільки після цього Вам зможуть підібрати потрібну техніку.

Як встановлюють кондиціонер

Звичайно, встановлення спліт-системи своїми руками цілком можливе, але здійснити це за всіма правилами і нормативами досить не просто, крім того, для проведення монтажу знадобиться спеціальне дороге обладнання, тому найкраще довіритися професіоналам, проте це не говорить про те, що ні необхідності знати, як відбувається встановлення кондиціонера.

Насамперед проводиться монтаж внутрішнього блоку спліт-системи, розберемося поетапно, як саме це відбувається:

В першу чергу слід провести окрему електропроводку від електрощита до кондиціонера, особливо, якщо у Вашої будівлі збудовано в 80-х - 90-х роках і проводка з того часу не змінювалася. Справа в тому, що найпотужніший кондиціонер споживає 1.5 кВт на годину, а якщо додати до нього холодильник, електрочайник, бойлер та інші прилади, це може призвести до постійного вибивання пробок і навіть до займання проводки, тому краще провести окремий електропровід і встановити автомати. на електрощиті, щоб уникнути надмірного навантаження на проводку у всьому приміщенні.

Далі роблять розмітку строго за рівнем з дотриманням певних висот і пробурюють отвори в стіні, кріплять спеціальну металеву пластину, яку потім закріплюють внутрішній блок кондиціонера.

Після того, як внутрішній блок встановлений, робиться розмітка для фреоно-траси з ухилом 3-5 градусів у бік фасадної стіни, а також намічається місце розташування отвору для виходу дренажного шланга.

Встановлюється зовнішній блок кондиціонера, як правило, його розміщують під вікном, в місці зручному для подальшого обслуговування. Блок кріпиться на кронштейни за допомогою анкерів. Ось тут є один нюанс: щоб зовнішній блок не заливало водою з даху, щоб він не пошкодився бурульками в зимовий період, рекомендується монтувати над ним металевий козирок - це дозволить убезпечити обладнання не тільки від передчасної поломки, а й від зайвих зовнішніх забруднень. , наприклад, від відходів життєдіяльності птахів.

Наступною дією буде укладання фреоно траси, яка складається з двох мідних трубок, упакованих у теплоізоляцію, а також міжблочного електропроводу, в деяких випадках додатково укладається силовий провід живлення. При укладанні кабель каналу використовується будівельний рівень, завдяки якому дотримується необхідного ухилу. Насамперед проводиться дренажний шланг, який аж ніяк не повинен бути вигнутий або перекручений, вільний кінець його виводиться в каналізацію або з фасадної стіни на вулицю довжиною близько 1,5 метра. Після прокладаються мідні трубки упаковані в теплоізоляцію і також виводяться через отвір у фасадній стіні вільним краєм довжиною 1-1,5 метра. Далі прокладається міжблоковий провід. Усі комунікації одразу підключаються до внутрішнього блоку.

Після того, як фреонотраса прокладена і підключена до внутрішнього блоку спліт-системи, мідні трубки та міжблоковий провід з'єднуються зовнішнім блоком кондиціонера.

Коли робота по встановленню кліматичного обладнання завершена, забирається все сміття, пил, пакувальний матеріал і проводиться вакуумація та заправка спліт-системи холодоагентом. Ця робота проводиться за допомогою спеціального обладнання та обов'язкової наявності ваг. Терези в даному випадку необхідні для того, щоб відмірювати необхідну кількість фреону для набутої моделі спліт-системи. Після того, як вакуумація та заправка завершена, кліматичне обладнання можна увімкнути та протестувати.

Догляд за спліт-системою

Слід звернути увагу, що з нормальної роботи та уникнення передчасного виходу з ладу кліматичного устаткування мало зробити правильну його установку. Необхідно знати, що за будь-якою технікою потрібен належний догляд і спліт-система далеко не виняток, тому рекомендується знати, як почистити систему в домашніх умовах.

Для того, щоб кліматичне обладнання працювало справно та тривалий час, слід проводити його регулярне очищення. Звичайно, можна викликати для цього майстра і платити йому за це гроші, але це зовсім не обов'язково, тому що почистити систему спліт зможе кожна господиня.

Під кришкою внутрішнього блоку спліт-системи знаходяться фільтри (сітки), як правило, їх дві, при щоденному включенні кондиціонера їх рекомендується промивати не рідше одного разу на тиждень. Для цього просто акуратно вийміть їх і ретельно промийте під проточною водою, після чого залиште просушитися на свіжому повітрі або на підвіконні. У жодному разі не сушіть фільтра на обігрівальних приладах або феном для сушіння волосся, так як ці маніпуляції можуть їх деформувати і доведеться купувати нові фільтри.

Під сітками фільтрами розташований радіатор, його теж необхідно чистити, проте капітальне чищення самостійно зробити досить складно, але можна очистити поверхнево радіатор за допомогою звичайного побутового пилососа. Для цього увімкніть пилосос на повну потужність і видаліть з радіатора пил.

Капітальне чищення спліт систем рекомендується проводити один раз на рік, для цього краще звернутися до професіоналів, які ретельно промиють внутрішній та зовнішній блоки кондиціонера, крім того, вони проведуть антигрибкову обробку та дезінфекцію внутрішніх деталей кліматичної системи.


Comments (0)


Добавить комментарий




Allowed tags: <b><i><br>Add a new comment:


Зміст: