Шумить насос пральної машини: що робити?

- сен 02, 2020

Багато виробників пральних машин нерідко акцентують увагу споживачів у тому, що й пральні машини працюють тихіше інших через використання тих чи інших фірмових технологій. Так це чи не так у повсякденних побутових умовах перевірити неможливо, тому довіряти доводиться лише лабораторним дослідженням.

Насправді більшість сучасних пральних машин працюють досить тихо, особливо, якщо це нова машинка. Однак у процесі експлуатації протягом певного часу, пральний агрегат може втрачати свої навички працювати тихо через певні причини.

Одним з основних джерел шуму під час роботи пральної машини нерідко стає її насос. Так перед нами постає питання, чому раніше робота пристрою була тихою, а зараз пральна машина шумить і видає дивні звуки чи потрібний ремонт прання?

Чому насос пральної машини почав шуміти?

Насос пральної машини може виробляти неприродні шуми як при наборі води, так і при зливі. Характер шуму і періодичність безпосередньо залежать від того, чому відбувається цей самий шум. Відповідно, щоб ефективно усунути несправність, потрібно провести діагностику та виявити справжню причину шуму. Для цього потрібно частково розібрати корпус пристрою та ретельно оглянути всі елементи насоса.

Основні причини, чому пральна машина шумить:

  • Зливний насос засмічився, знадобиться чищення всіх його елементів. Таку процедуру можна зробити самостійно або запросити спеціаліста.
  • Поломка одного з елементів насоса – краще запросити досвідченого фахівця, він виявить несправний елемент та здійснить його заміну. Іноді може знадобитися заміна помпи цілком.
  • Засув у зливному патрубку – його потрібно від'єднати від кріпильних хомутів та від насоса, щоб повністю прочистити;
  • Засмічився зливальний шланг – при серйозному засміченні буде проводитися не тільки додатковий шум, відпрацьована вода залишатиметься в баку. Необхідно від'єднати зливний шланг та почистити його;
  • Засор у зливному фільтрі – така чистка найбільш проста. Достатньо лише відкрити дверцята на фронті корпусу машинки в самому низу, відкрутити зливний фільтр і помити його водою під, попередньо видаливши великі елементи засмічення.

Зазвичай насос шумить найвиразніше в проміжку часу, коли полоскання вже закінчилося і машинка готується віджимати білизну в барабані. Більшість неполадок, пов'язаних з дивним тріском і гулом від насоса, можна усунути самостійно, наприклад, почистивши зливний фільтр або прочистивши патрубок зливу, що засмічений. Однак, якщо вам дороги витрачені на зусилля і час, можна звернутися в сервісний центр.

Як позбутися шуму під час роботи пральної машини?

Сьогодні ще не вигадали пральну машину, що працює абсолютно безшумно. Найбільший шум вона здійснює на етапі великих обертів при віджиму. Але багато сучасних моделей залишаються досить тихими навіть на цих етапах прання. У цьому випадку додатковий шум, гул чи тріск вселяє на сполох, адже раніше пральна машина так себе не поводила. Тривога, що з'явилася, зовсім не безпідставна, адже сторонній шум свідчить про несправність, що з'явилася, яку потрібно усунути.

ремонт стиральной машины

Для початку слід звернути увагу на зливальний фільтр пральної машини. Це найімовірніше джерело шуму. Варто пам'ятати, що зливний фільтр пральної машини слід регулярно чистити. Якщо нехтувати профілактикою, одного разу зливний фільтр може нагадати про себе різними неприємними для користувача проявами. Одним із найчастіших таких проявів є сторонній шум при роботі пральної машини.

Як провести чищення зливного фільтра:

  1. Виключаємо пральну машину від мережі - виймаємо вилку з розетки, щоб знеструмити пристрій;
  2. Слід заздалегідь підготувати відповідну ємність і ганчірку - з фільтра виллється небагато води;
  3. Відкриваємо захисну кришку на корпусі – зазвичай вона знаходиться у нижньому кутку. Найчастіше це правий кут, рідше лівий, іноді встановлена панель по ширині всієї пральної машини;
  4. Викручуємо фільтр - попередньо підставляємо резервуар і прострілюємо навколо ганчірку, так ми уникнемо появи калюж. Викручуючи фільтр не слід докладати великих зусиль, щоб не зірвати різьблення;
  5. Виймаємо фільтр, щоб оглянути і почистити - велике сміття, якщо воно є, прибираємо руками, після чого миємо фільтр водою з крана;
  6. Оглядаємо крильчатку насоса – перш ніж встановити зливний фільтр, слід оглянути крильчатку. Вона знаходиться відразу за фільтром, щоб розглянути її, потрібно підсвітити ліхтариком. Крильчатка не повинна бути заблокована сторонніми предметами, вона повинна бути цілою та вільно прокручуватися;
  7. Встановлюємо очищений фільтр на місце - закручуємо його щільно, але робити це потрібно акуратно, щоб не зірвати різьблення;
  8. Запускаємо програму прання – настав час перевірити, чи допомогло чищення зливного фільтра. Якщо шум зник, значить ми успішно впоралися з ремонтом, якщо ні, то необхідно далі шукати причину.

У поодиноких випадках через надмірне забруднення зливний фільтр може не піддаватися і нам не вдасться його викрутити. У такому випадку потрібно часткове розбирання пральної машини, фільтр виймається разом із насосом.

Якщо шум під час прання залишився після чищення зливного фільтра, перейдіть до перевірки зливного шланга і патрубка. Для таких маніпуляцій потрібно частково розібрати корпус пральної машини та дістатися місця кріплення зливного шланга. Перш ніж це робити, краще відразу від'єднати зливний шланг від каналізації, потім зняти хомут з внутрішньої сторони і витягти шланг.

Спочатку оглядаємо шланг візуально, щоб завчасно визначити механічні пошкодження, якщо такі є. Щоб зробити чистку шлангу, слід промити його під проточною водою і прочистити внутрішню порожнину сантехнічним дротом з йоржиком на кінці.

Тим часом можна перевірити зливний патрубок. Він легко знімається з помпи. Як і зі зливальним шлангом, спочатку оглядаємо патрубок візуально на наявність механічних пошкоджень. Внутрішня порожнина зливного патрубка досить широка, оглянути та виявити засмічення буде досить легко.

Встановивши зливальний шланг та патрубок на місце у зворотному порядку розбирання, слід запустити пральну машину для перевірки результатів ремонтних робіт. Якщо всі засмічення усунуто, шум при роботі пральної машини повинен зникнути.

Що робити, щоб насос пральної машини не шумів?

Для ефективної роботи пральної машини без поломок довгі роки дуже важливими є профілактичні заходи. Якщо дотримуватися їх і проводити вчасно, то про шуми в насосі пральної машини думати не доведеться. Відповідно, якщо все-таки довелося зіткнутися з таким проявом несправності, як шум у насосі, усунувши поломку, нам більше ніколи не захочеться повторювати такий ремонт.

Основні профілактичні заходи пральної машини, щоб не з'являвся шум у насосі:

  • Слід обов'язково перевіряти кишені перед пранням – сортуючи одяг перед тим, як відправити його в барабан, не варто лінуватися, необхідно обов'язково перевірити всі кишені на наявність забутих предметів, особливо дрібних. Проникнувши в зливну систему, навіть дрібні предмети здатні створювати сторонній шум і тріск, а також спровокувати засмічення або механічне пошкодження насоса.
  • Важливе регулярне чищення елементів пральної машини від накипу – періодично слід чистити пральну машину від накипу. Робити це можна за допомогою хімічних засобів, що не викликає труднощів у більшості людей. Також можна проводити ручне чищення, що передбачає часткове розбирання машини і вилучення нагрівального елемента.
  • Встановлення фільтра буде додатковою перевагою – якщо у вашому водопроводі вода з підвищеним вмістом кальцію та магнію, слід подбати про додаткові заходи для пом'якшення такої води. Відмінно допомагає додатковий фільтр із фосфатною сіллю. Він ефективно пом'якшує жорстку воду і його зазвичай вистачає на рік при інтенсивному пранні.
  • Слід регулярно чистити зливний фільтр – не варто ігнорувати регулярне чищення зливного фільтра, навіть якщо в ньому мінімальна кількість ворси або ниток. Промивайте фільтр під проточною водою з періодичністю приблизно раз на місяць.

засор сливного фильтра стиральной машины

Дотримуючись цих простих правил профілактики, сторонній шум і тріск у насосі не виникатимуть у пральній машині.

Висновок

Сучасні пральні машини стали досить тихими пристроями, які не порушують комфорт у будинку. Проте, як свідчення несправності, може видавати сторонні шуми чи тріск. Якщо такий шум з'являється при наборі води або при зливі, то несправність слід шукати в насосі. Окремі елементи можуть бути засмічені або пошкоджені.

У разі засмічення, прочистити його можна самостійно, зазвичай це не викликає труднощів. Достатньо лише перевірити зливний фільтр, для очищення якого не потрібно навіть розбирати пральну машину. Також слід перевірити зливальний шланг і патрубок, для чого потрібно провести часткове розбирання корпусу машини. Щоб заощадити час та сили під час прочищення засмічення, можна запросити спеціаліста з сервісного центру.

Якщо шум був спровокований механічним пошкодженням насоса, слід замінити пошкоджену деталь або насос повністю. Для заміни пошкодженої деталі краще звернутися до фахівця.


Comments (0)


Добавить комментарий




Allowed tags: <b><i><br>Add a new comment:


Зміст: