Побутові кондиціонери вже давно перестали бути ознакою розкоші і сьогодні є практично у кожному будинку. Вони створюють та підтримують комфортні умови мікроклімату у приміщенні при економному витраті електроенергії. Сучасні спліт-системи є надійним, довговічним та простим в експлуатації кліматичним обладнанням. При цьому навіть найпотужніший кондиціонер – це складна технологічна установка для обробки повітря, що складається з безлічі механічних та електричних вузлів. Для якісної роботи охолоджувачів необхідний регулярний догляд та належне обслуговування. Одним із профілактичних заходів є своєчасне чищення внутрішнього та зовнішнього блоків. Тому згодом користувачі запитують, як почистити кондиціонер.
Якщо кондиціонер довгий час не обслуговувався і не очищався, то самостійно привести його до норми буде дуже важко. Потрібні професійні миючі та миючі засоби, інструмент та клінінгове обладнання. При чищенні також буде корисно провести діагностику та регулювання пристрою, а також дозаправити фреонову магістраль. Тому фахівці рекомендують довіряти обслуговування та ремонт кондиціонерів кваліфікованим майстрам сервісних центрів. Звичайно, в процесі експлуатації спліт-системи вимагають також мінімального уникнення користувача. Далі ми розповімо, як самому почистити кондиціонер із застосуванням підручних засобів.
Як часто необхідно виконувати чищення кондиціонера
Очищати зовнішні поверхні та лицьову панель внутрішнього блоку спліт-системи слід у міру забруднення. Очищення фільтрів виробники рекомендують проводити 1-2 рази на місяць за інтенсивного використання кондиціонера. Очищати теплообмінник та вентилятор слід 1 раз на сезон. Зовнішній блок також бажано прочищати щорічно. Перед тим, як почистити кондиціонер LG або пристрій іншого виробника, необхідно уважно вивчити посібник користувача. У ньому вказується, як правильно забезпечити доступ до внутрішніх деталей блоку. Також надаються рекомендації щодо частоти очищення різних компонентів.
Ознаками необхідності чистити кондиціонер та проводити профілактичні роботи можуть бути такі явища:
- Неприємний запах при включенні охолоджувача. Якщо під час роботи по приміщенню поширюються запахи, що відштовхують, то, швидше за все, на випарнику утворився шар бруду. Особливо запахи помітні під час роботи у режимі нагрівання. Також причиною може бути засмічення дренажної трубки.
- Сторонні звуки під час охолодження. Шум може виникати через забруднення вентилятора. Шар пилу або бруду заважає нормальному обертанню лопатей, вони можуть зачіпати деталі корпусу з внутрішньої сторони.
- Витік конденсату. Якщо з внутрішнього блоку протікає вода, засмічена система дренажу. Необхідно зупинити кондиціонер і провести ретельне чищення піддону та зливальних трубок.
- Кондиціонер недостатньо ефективно охолоджує приміщення. Якщо ви помітили падіння потужності охолодження при підвищеній витраті електроенергії, то на мідному теплообміннику утворився товстий наріст бруду. Він знижує ефективність теплообміну та змушує компресор працювати у посиленому режимі.
Очищення фільтрів
Кондиціонер охолоджує тільки повітря, що знаходиться в приміщенні. Вентилятор внутрішнього блоку спліт-системи забирає повітря з верхньої частини кімнати та спрямовує охолоджений потік у напрямку повороту жалюзі. При цьому в повітрі знаходяться виважені частинки пилу. Для захисту деталей охолоджувача та зниження концентрації пилу обсягом приміщення внутрішній блок охолоджувача оснащується механічними фільтрами. Решітки, що фільтрують, пропускають повітряний потік і затримують механічні частинки. Тому фільтр найбільше схильний до накопичення пилу і вимагає систематичного догляду.
Першою рекомендацією, як почистити кондиціонер у домашніх умовах, буде необхідність проводити очищення зовнішніх поверхонь внутрішнього блоку. Для цього слід зняти лицьову панель. Зазвичай вона відкривається він і піднімається нагору. У різних моделей способи зняття можуть бути різними, тому краще заглянути в інструкцію. Панель слід протерти вологою м'якою ганчіркою або промити теплою водою з миючим засобом. Не використовуйте гарячу воду з температурою вище 40-45 ˚С, абразивні миючі засоби та відбілювачі. Після миття панель слід висушити у темному місці та встановити на корпус. Корпус блоку необхідно протирати сухою або злегка вологою тканиною.
Для ефективного очищення фільтрів дотримуйтесь нашої інструкції:
- Перед початком обслуговування не забудьте вимкнути охолоджувач від електромережі. Вийміть вилку з розетки або переведіть автоматичний вимикач в електрощитку в положення "вимкнено".
- Фільтр є пластиковою сітчастою панель округлої форми. При знятій передній панелі візьміться за ярлик фільтра і, трохи піднявши його, повільно потягніть на себе. У різних моделях кондиціонерів кріплення сітки, що фільтрує, може відрізнятися, тому бажано попередньо вивчити посібник з експлуатації кондиціонера.
- Промийте ґрати під струменем теплої води. Використовуйте для очищення губку з безпечним миючим засобом або рідким милом. Щоб уникнути деформації фільтра, не мийте його в гарячій воді. Не використовуйте розчинники, агресивні миючі засоби, абразивні речовини та жорсткі щітки.
- Після ретельного миття залиште фільтр на деякий час для просушування. Не слід сушити його під прямим сонячним промінням. Робити це слід у тіні.
- При вилученому фільтрі можна почистити кондиціонер пилососом або м'якою тканиною. Протріть всі доступні поверхні сухою або вологою тканиною і дайте час просихати.
- Якщо фільтр промивався більше 10 разів, рекомендується замінити його на новий, оскільки він втрачає свої захисні якості.
- Якщо в кондиціонері встановлені кишенькові фільтри або паперові кишенькові фільтри, то при забрудненні їх слід замінити на нові.
Чистимо теплообмінник та вентилятор
При чищенні кондиціонера в домашніх умовах на другому етапі необхідно приділити увагу теплообміннику (випарнику) та вентилятору. Стандартний нейлоновий фільтр не може повністю захистити внутрішні деталі блоку від забруднень – дрібні частинки пилу однаково проникають усередину. Теплообмінник або радіатор є системою мідних трубок з металевими пластинами на поверхні. Причому пил накопичується між пластинами, які розташовані близько один до одного. Тому спочатку випарник слід обробити потужним пилососом.
Після цього потрібно скористатися щіткою із довгим ворсом. З її допомогою можна спробувати витягти бруд із проміжків між пластинками. Коли всі доступні місця оброблені, поверхню радіатора промивають ганчіркою з мильним розчином. Якщо бруд проник глибоко і утворив щільну плівку на теплообміннику, потрібно використовувати спеціальне обладнання. Майстри за допомогою професійного пароочисника можуть видалити навіть густу грязьову плівку.
Щоб почистити кондиціонер своїми руками, необхідно також обробити лопаті вентилятора. При великому шарі бруду охолоджувач може не вмикатися. Забруднення створюватимуть перешкоди для обертання вентилятора. Тому потрібно почистити лопаті теплим мильним розчином за допомогою щітки або кисті. Важкодоступні місця можна почистити зубною щіткою. Коли бруд розмокне, увімкніть вентилятор на мінімальну швидкість. Закрийте стіну та підлогу плівкою для захисту поверхонь від бризок.
Як промити систему дренажу
Для якісного чищення кондиціонера Samsung потрібно перевірити та обробити дренажну систему. При закупорюванні дренажних трубок конденсат не виходитиме назовні, а капатиме прямо в приміщення. Грибок і пліснява, що утворилися від застояної вологи, будуть роздмухуватися вентилятором по всій кімнаті. Самостійно можна лише промити миючим засобом піддон для конденсату. Зробити більш глибоке чищення буде важко. Якщо ви не знаєте, чим або як промити кондиціонер, краще відразу звертатися до фахівців. Вони опрацюють усі канали та полімерні трубки пором, промиють їх під тиском і нанесуть антибактеріальний засіб. Це не тільки забезпечить якісну роботу зливу, а й запобігатиме поширенню небезпечних бактерій.
Чищення кондиціонера своїми руками: зовнішній блок
Комплексне чищення кондиціонера має на увазі також обслуговування зовнішнього блоку. Він також потребує обробки не менше 1 разу на рік. Самостійно очистити зовнішній блок можна лише мешканцям перших поверхів. Для робіт на висоті необхідно залучати спецтехніку та навчений персонал. Та й процедура очищення відрізняється підвищеною складністю та потребує наявності обладнання. Для очищення необхідно демонтувати зовнішню кришку, прочистити внутрішні поверхні, осьовий вентилятор, конденсатор. Робити це потрібно з обережністю, щоб не пошкодити мідні трубки, електропроводку, компресор та клапани. Тому для догляду за зовнішнім блоком слід викликати сервісну службу.
Поради щодо належної експлуатації спліт-системи
Для того щоб нескінченно часто не ставитись питанням, як почистити кондиціонер, слід дотримуватися правил належної експлуатації:
- обирайте охолоджувачі, які за потужністю відповідають площі приміщення;
- до монтажу залучайте лише досвідчених спеціалістів;
- якщо пристрій довго не використовується, вимкніть його з мережі;
- не допускайте попадання бризок або прямих струменів води на кондиціонер;
- проводьте регулярне вологе прибирання в приміщенні для зниження вмісту пилу в повітрі;
- не допускайте тривалої роботи пристрою при відкритих вікнах;
- проводіть генеральне чищення спліт-системи не менше 1 разу на рік;
- своєчасно замінюйте фільтри;
- не використовуйте кондиціонер для сушіння одягу.
Якщо чистка зовнішньої панелі та фільтрів кондиціонера цілком під силу користувачеві, то глибша клінінгова обробка пристрою повинна виконуватися фахівцями. Невміле обслуговування може призвести до поломки або зниження терміну експлуатації кондиціонера. Тому дешевше та надійніше відразу замовляти клінінг, діагностику та регулювання спліт-системи у сервісному центрі.
Comments (0)
Добавить комментарий